Stratejik İstihbarat

U.S.T.A. Stratejik İstihbarat Modülünde; yeraltında bir trend haline geldiği tespit edilen, ulusal çapta etkili olma potansiyeli olan ya da doğrudan kurumları değil, sektörleri hedef alan büyük siber suç tehditlerinin/saldırılarının detayları, etkileri ve önlemleri raporlar halinde üye kurumları ile paylaşılır. Bu raporlar ile U.S.T.A. üyesi kurumlar, siber suçla mücadele stratejilerini yeraltının dinamiklerine göre uyarlayarak daha verimli bir politika yürütebilir, güncel ya da potansiyel kayıplarını azaltabilirler.

Dolandırıcılık İstihbaratı

U.S.T.A. Dolandırıcılık İstihbaratı Bölümü, başta bankalar olmak üzere finans, e-ticareti kamu, havacılık, enerji, telekomünikasyon gibi sektörlerdeki kritik kurumların Dolandırıcılık / Fraud ekipleri için özel olarak geliştirilmiştir. Kullanıcılarına güncel ve önleyici nitelikte dolandırıcılık istihbaratı sağlamak için tasarlanan U.S.T.A. Dolandırıcılık İstihbaratı Modülü, U.S.T.A.’nın benzersiz Derin Ağ İstihbaratı teknolojisinin dolandırıcılık tehditlerine uyarlanmış hali olup kurumların dolandırıcılıktan kaynaklanan risk ve kayıplarının mümkün olan en düşük seviyeye indirilmesine yardımcı olur.

Güvenlik İstihbaratı

​MiTRE tarafından yayınlanan STiX ve CyBOX düzenlemelerine uygun şekilde tasarlanan U.S.T.A.; yer altından siber tehdit istihbaratı toplanmasına dayanan benzersiz bakış açısı ile her yıl, on binlerce siber tehdidin gerçekleşmeden önce engellenmesini sağlamıştır.